BAKTAD Yönetim Kurulu toplantısı 22 Eylül’de Köşkeroğlu Restoran’da düzenlendi. Toplantıya yönetim kurulu üyeleri ve genel üyeler katıldı.

Toplantıda ilk sözü alan BAKTAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yıldırım, yönetim kurulu üyelerine derneğin son dönem faaliyetleriyle ilgili detaylı bilgiler verdi. Fatih Belediyesi ve BAKTAD işbirliği ile düzenlenen geleneksel Baklava Festivali’nin bu yıl düzenlenmeyeceğini belirten Mehmet Yıldırım, “15 Temmuz hain terör saldırısında ve bölücü örgütüyle mücadelede verdiğimiz şehitler tüm ülkeyi yasa boğmuş durumda. Ülkenin içinden geçtiği böylesine kederli bir dönemde festival düzenlemenin uygun olmayacağını düşündük. Yaptığımız görüşmede Fatih Belediye Başkanı Sayın Mustafa Demir de aynı fikirde olduğunu belirtti ve festivalimizi bu yıl düzenlememe kararı aldık” dedi.

Mehmet Yıldırım’ın ardından söz alan BAKTAD Mali İşler Komisyonu Başkanı Süleyman Kaya, Brezilya ve Arjantin’de düzenlenecek olan iki fuar hakkında yönetim kurulu üyelerine bilgi verdi. Süleyman Kaya’nın yaptığı bilgilendirmenin ardından, fuarlara dernek olarak katılım sağlanması hakkında yönetim kurulu üyelerinin görüşleri dinlendi. Yönetim kurulu üyelerinin gündeme dair görüşlerinin alınmasının ardından söz alan BAKTAD Genel Sekreteri Ümit Faris, yönetim kurulu üyelerine URGE projesi hakkında bilgi verdi.