TÜMSİAD Kurucu Başkanı ve BAKTAD Genel Başkanı Mehmet Yıldırım, İTO Başkanı Murat Yalçıntaş’ın isminin karıştırıldığı olay konusunda, “Biz, kurum olarak Yalçıntaş’a sonsuz güven duymaktayız. Yalçıntaş’ın haklı olduğu ortaya çıkacaktır ve adalet O’nun lehine tecelli edecektir” dedi.

Yıldırım, İTO Başkanı Murat Yalçıntaş’ın bilerek, isteyerek böyle bir olayın içinde bulunmayacağına yürekten inandıklarını kaydederek, “Yöneticilik hayatı boyunca her konuda titiz davranmış, yasaları ve mevzuatı titizlikle uygulamış Yalçıntaş’ın, böylesine çetrefilli ve insanı rencide eden bir konuda böyle bir yanlışın içine düşeceğine inanmıyoruz. Adaletli ve titiz yöneticilik kariyerini iki dönemdir devam ettiren Yalçıntaş’ın yüksek karakterli ve yüksek ahlaklı yönünün bizzat şahitleri olarak, O’na güvenimiz tamdır” diye konuştu.

Kamuoyunun kafasını kurcalayan, neyin ne olduğu tam olarak anlaşılamayan bu rüşvet kaosunun en kısa zamanda netleşmesini ve karanlık mihrakların temiz insanlar üzerinden yaptıkları karanlık işlerin oyunlarının bozulmasını beklediklerini belirten Yıldırım, “Adalet mekanizmalarının en kısa zamanda bu olayı aydınlatmalarını ve üzerine çamur sıçratılan insanların üzerinden bu lekenin kaldırılmasını bekliyoruz. Karanlık mihrakların oyunları bozulmalıdır” dedi.