BAKTAD Üyeleri, Hacıbozanoğulları’nın Merter Şubesi’ndeki toplantısında, hem sektör değerlendirmesi yaptı, hem de üyeler birbirileri ile daha yakından tanışma fırsatı yakaladı.

Sektör temsilcileri ile üyelerini her fırsatta bir araya getirmeye ve sektörün sorunlarını bu birlikteliklerde çıkacak kararlar neticesinde çözmeye önem veren Baklava ve Tatlı Üreticileri Derneği, Hacıbozanoğulları’nın Merter Şubesi’nde buluştu.

Ülkemizin 2016 yılında zorlu bir sene geçirdiğini, bu zorlu süreçte nedeniyle BAKTAD’ın aktif bir çalışma yürütemediğini belirterek sözlerine başlayan BAKTAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yıldırım, “Altın Oklava Baklava Ustaları Yarışması”nı düzenlememelerinin nedeninin ülkemizde yaşanan terör olayları olduğunu vurguladı.  Yıldırım sözlerine “İnşallah 2017 senesi geride bıraktığımız yıldan çok daha iyi olacak. Bizlerin de morali, ülkemiz vatandaşlarının hepsi gibi düzelecek ve bu organizasyonumuzu yaz bitiminde yapabileceğiz” dedi.

“Elbette sadece Altın Oklava Baklava Ustaları Yarışması ile sınırlı kalmamalıyız. Başka etkinlikler de yapmalıyız. Önemli olan bu konuda fikir üretmek, emek harcamak. Bunu da yapmak için hep beraber ele ele verip çalışmalıyız” diyerek devam eden Yıldırım, dernek bünyesindeki komisyonların daha fazla çalışması gerektiğine vurgu yaptı.