15 Temmuz’da yaşadığımız kanlı terör saldırısı hafızalarımızdan uzun süre çıkmayacak. Siz değerli okuyucularımıza ve Türk milletine geçmiş olsun diyorum. Tarih boyunca egemenlik ve istiklal uğruna milyonlarca şehit vermiş bu millet, vatanı için gerektiğinde canının seve seve verebileceğini bir kez daha tüm dünyaya gösterdi. Milletimizle ne kadar gurur duysak azdır. Bu vesileyle bir kez daha Cenab-ı Allah’tan şehitlerimize rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum…

Hain FETÖ ile mücadele noktasında BAKTAD ailesi olarak, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da devletimizin ve milletimizin yanında olmaya devam ediyoruz.

Dergimizin bu sayısında, Fatih Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediğimiz tarihi “Baklava Alayı” ve BAKTAD heyeti olarak Amerika Chicago’da düzenlenen “Sweets & Snacks Expo” fuarı ziyaretimize dair haberleri bulabilirsiniz. Bunların dışında Gaziantep ve Sekili köyü hakkında belgesel niteliğinde bir çalışmaya yer verdik. Dünyaca sevilen tatlımızın adıyla birlikte anılan ilimizin tanıtımı için faydalı olacağı inancındayım.

Önümüzde sektörümüz için oldukça önemli bir festival var. Festivalimizin tüm sektör için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.  ……… (?) tarihleri arasında düzenlenecek olan “Baklava Festivali” ile ilgili geniş haberlerimizi bir sonraki sayımızda bulabilirsiniz.

Önümüzdeki sayıda görüşmek üzere, tüm dostlara hayırlı ve bol bereketli günler diliyorum…